Adwokat podział majątku Wrocław

Skuteczne wsparcie w Twojej sprawie o podział majątku

Doradzamy Klientom w ugodowym i sądowym podziale majątku. Sporządzamy pisma procesowe i wspieramy w przygotowaniu materiału dowodowego. Pomagamy w negocjacjach, jak również reprezentujemy Klienta w sądzie. Wskazujemy optymalne rozwiązania, a także dbamy o formalne aspekty toczącego się procesu.

Kiedy podział majątku?

Podział majątku wiąże się z ustaniem wspólności majątkowej, do którego dochodzi w sytuacji:

 • rozwodu lub separacji
 • zawarcia umowy o rozdzielności majątkowej (intercyza)
 • ogłoszenia upadłości przez małżonka
 • ubezwłasnowolnienia małżonka
 • śmierci małżonka

Ugoda przy rozwodach i separacji

Rozwód i separacja wiążą się z potrzebą odpowiedniego podzielenia zgromadzonego dorobku, z uwzględnieniem sytuacji obu stron. Małżonkowie lub byli małżonkowie mogą zdecydować się na ugodowo-umowną formę podziału majątku, negocjując jego warunki poza salą rozpraw. W takich sytuacjach rolą adwokata jest wsparcie w całym procesie i zadbanie o kwestie formalne oraz ostateczny kształt umowy.

Podział majątku na drodze sądowej

W przypadkach, gdy nie ma możliwości zawarcia ugody pomiędzy małżonkami lub byłymi małżonkami, kwestie podziału majątku może rozstrzygnąć sąd. Ocenie podlegać będą m.in.: nakład pracy przy wychowaniu dzieci, wkład w powstanie wspólnego dorobku, jak również praca przy wspólnym gospodarstwie.

Rozdzielność majątkowa

Podział majątku nie zawsze musi wiązać się z rozwodem lub separacją. Powstająca w momencie zawarcia ślubu ustawowa wspólność majątkowa może zostać bowiem ograniczona za pomocą umowy majątkowej – nazywanej powszechnie intercyzą. Z pomocą prawnika małżonkowie mogą uregulować kwestie związane z podziałem majątku, nawet jeżeli ich małżeństwo nie ustało.

Jak możemy Ci dziś pomóc?

Nasza Kancelaria z siedzibą we Wrocławiu oferuje kompleksowe wsparcie adwokata w zakresie podziału majątku. Nasz prawnik wskaże skuteczne rozwiązania i wesprze Państwa na każdym etapie procesu.

Zakres doradztwa prawnego dotyczącego podziału majątku:

 • porady prawne dotyczące podziału majątku i rozdzielności majątkowej
 • wsparcie w negocjowaniu ugody
 • sporządzenie i weryfikacja uzgodnionej umowy o rozdzielności majątkowej
 • przygotowanie pism oraz pozwów
 • pomoc w przygotowaniu materiału dowodowego,
 • reprezentacja w procesie sądowym

Chcesz się zdecydować na tzw. intercyzę?
Potrzebujesz wsparcia w podziale majątku po
rozwodzie lub separacji?
Szukasz adwokata we Wrocławiu?

Jak napisać pozew o alimenty?

Jak napisać pozew o alimenty?

Alimenty to obowiązek dostarczania środków utrzymania, a w razie potrzeby również wychowania. Obowiązek alimentacyjny najczęściej spełniany jest przez okresową zapłatę sprecyzowanej kwoty. Uprawnienie do żądania alimentów wynika z określonych przez prawo więzów....

Porozmawiaj z nami

Anczewska i Puńko
Kancelaria Adwokacko – Radcowska s.c.

Zadzwoń:

+48 71 780 45 15
+48 722 008 979

Napisz:

biuro@kancelariaea.pl

Spotkaj:

ul. Rybacka 7 lok.205
53-656 Wrocław

Wypełnij formularz i wyślij

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

Administratorem Państwa danych osobowych jest Adwokat Ewa Anczewska i Radca Prawny Kamila Puńko, działające jako wspólnicy Anczewska i Puńko Kancelaria Adwokacko-Radcowska spółka cywilna, ul. Rybacka 7 lok. 205, 53-656 Wrocław, NIP 8971862642 REGON: 382222440, telefon: 71 780 45 15, e-mail: biuro@kancelariaea.pl

Przetwarzamy Państwa dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym (podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit f. RODO, czyli przetwarzanie danych w celu realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów w postaci komunikacji z użytkownikami strony).
Państwa dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi na złożone pytanie, a po tym czasie mogą być przez nas przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
Podanie przez Państwa danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na zadane przez Państwa pytanie.

Przysługują Państwu prawa do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Informujemy, że organem nadzorczym jest Urząd Ochrony Danych Osobowych ul. Stawki ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa.