Zespół

Anczewska i Puńko Kancelaria Adwokacko - Radcowska

strona w przygotowaniu, zapraszamy wkrótce

Adwokat Ewa Anczewska

Wspólnik zarządzający

Absolwentka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. W 2012 r. ukończyła trwającą 3,5 roku aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej we Wrocławiu.

Pierwsze doświadczenia prawnicze zdobywała już na studiach odbywając liczne praktyki w Kancelariach Adwokackichspecjalizujących się zarówno w prawie cywilnym, karnym, jak i rodzinnym. Jako wolontariusz pracowała we wrocławskim Stowarzyszeniu zajmującym się doradztwem prawnym i pomocą ofiarom przestępstw.

Współpracowała z jedną z czołowych Kancelarii Adwokackich we Wrocławiu zajmującą się dochodzeniem wierzytelności bankowych oraz obsługą prawną Banków, gdzie zdobyła doświadczenie w dochodzeniu masowych wierzytelności bankowych i zarządzaniu dużym portfelem wierzytelności.

W trakcie swojej praktyki zajmowała się tworzeniem, wdrażaniem i nadzorem nad Systemem Zarządzania Jakością (ISO), a także pełniła  funkcję Pełnomocnika ds. Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2008 i Funkcję Audytora Wewnętrznego.

Specjalizuje się w prawie cywilnym, ze szczególnym uwzględnieniem prawa ochrony konsumentów, prawie rodzinnym oraz karnym.

Prowadzi spory sądowe przeciwko towarzystwom ubezpieczeniowym w sprawach odszkodowawczych oraz o zapłatę roszczeń wynikających z tzw. polisolokat. W centrum znajdują się również spory prowadzone przeciwko Bankom w zakresie kredytów indeksowanych lub denominowanych do CHF.

Prywatnie jest pasjonatką jazdy konnej i ukończyła studia podyplomowe na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu o kierunku „Hodowla koni i jeździectwo”. Wolne chwile spędza w towarzystwie psa.

Radca Prawny Kamila Puńko

Wspólnik zarządzający

Absolwentka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Przez okres studiów regularnie odbywała praktykę w Kancelarii Radcowskiej, zdobywając swoje pierwsze doświadczenia prawnicze.

W 2009 r. podjęła pracę w Kancelarii Radcowskiej we Wrocławiu, gdzie zajmowała się obsługą prawną zarówno przedsiębiorców, jak i osób fizycznych.

W 2012 r. ukończyła trwającą 3,5 roku aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu, zakończoną egzaminem radcowskim oraz wpisem na listę Radców Prawnych.

W 2017 r. ukończyła studia podyplomowe w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk – „Wykonywanie funkcji administratora bezpieczeństwa informacji i inspektora ochrony danych”

Obszar jej praktyki zawodowej obejmuje obsługę spółek prawa handlowego, prowadzenie spraw odszkodowawczychprzeciwko towarzystwom ubezpieczeń, a także doradztwo z zakresu ochrony danych osobowych i ochrony konsumentów. Od kilku lat szczególną uwagę kieruje na sprawy związane z dochodzeniem roszczeń związanych z kredytami indeksowanymi lub denominowanymi do CHF.

Ponadto posiada doświadczenie w prowadzeniu szkoleń dla pracowników jednostek samorządu terytorialnego z zakresu procedury administracyjnej, ochrony danych osobowych, dostępu do informacji publicznej oraz prawa pracy.

Prywatnie miłośniczka żużla i właścicielka dwóch kotów.

Share This