Adwokat sprawy karne Wrocław

Adwokat Wrocław 9 Prawo karne Wrocław

Każdy przeciwko komu prowadzone jest postępowanie karne, ma prawo do obrony. Pomożemy Ci w każdej sytuacji.

Dowiedz się więcej

Otrzymałeś wezwanie na policję, postawiono Ci zarzut popełnienia przestępstwa? Grozi Ci zatrzymanie i obawiasz się pozbawienia wolności? Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Jesteś ofiarą przestępstwa, która chce dochodzić sprawiedliwości? W naszej Kancelarii Adwokackiej uzyskasz profesjonalną pomoc prawną.

Dbamy, aby wszelkie prawa pokrzywdzonego były należycie respektowane. Oskarżonemu zapewniamy obronę w postępowaniu karnym.

Wsparcia Adwokata w sprawie karnej jest nieocenione. Reprezentujemy Klientów przed organami ścigania. Prowadzimy procesy przed Sądami każdej instancji. Gwarantujemy świadczenie usług zgodnie z literą prawa i dążymy do zapewnienia Ci pełnej obsługi prawnej.

Prawna ochrona podczas postępowania karnego

Pamiętaj, że jako zatrzymany masz prawo do Adwokata już od samego początku. Warto zapewnić sobie udział Adwokata także w całym postępowaniu przygotowawczym. Nasze doświadczenie przyda się także w procesie karnym.

Zatrudniamy wysoko wykwalifikowanych prawników specjalizujących się w prawie karnym. Możesz nam zaufać! Na zlecenie Klienta opracowujemy pisma i wnioski procesowe. Odpowiedzialność za ich terminowe złożenie w Sądzie spoczywa na Kancelarii.

Opracowujemy taktykę procesową oraz linię obrony. Dokładnie weryfikujemy okoliczności sprawy. Gdy jest to możliwe to wnioskujemy o:

 • odroczenie wykonania kary;
 • przedterminowe zwolnienie z zakładu karnego;
 • odbycie kary w systemie dozoru elektronicznego;
 • warunkowe przedterminowe; zwolnienie z dozoru elektronicznego;
 • przerwę w karze pozbawienia wolności.

Kancelaria adwokacka w sprawach karnych – Wrocław i okolice

Grono naszych Adwokatów świadczy doradztwo prawne dla Klientów z Wrocławia. Prowadzimy również sprawy na terenie województwa dolnośląskiego, opolskiego i wielkopolskiego.

Dbamy o bezpieczeństwo danych osobowych i informacji zgromadzonych w naszych bazach. Stosujemy najwyższe standardy.

adwokat wrocław prawo karne

Potrzebujesz pomocy prawnej w sprawie karnej?

Porozmawiaj z nami.

W jakiej sprawie możemy Ci dziś pomóc?

Chcę pomocy w odroczeniu wykonania kary

Reprezentujemy interesy osób skazanych na pozbawienie wolności przez staranie się o odroczenie kary. Wskazujemy możliwości, pomagamy sporządzać stosowne pisma, a także zebrać materiał uzasadniający złożony wniosek.

Chcę pomocy w sprawie o jazdę pod wpływem alkoholu, narkotyków

Świadczymy profesjonalne i kompleksowe wsparcie prawne osobom oskarżonym o jazdę pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Udzielamy porad, pomagamy skompletować potrzebne dokumenty, jak i reprezentujemy Klientów w czasie rozpraw.

Chcę ubiegać się o warunkowe zwolnienie

Jako specjaliści od prawa karnego, świadczymy pełne wsparcie osobom starającym się o warunkowe zwolnienie z odbywania części kary. Wspieramy m.in. w kompletowaniu opinii i innych dokumentów, jak i reprezentujemy Klientów na każdym etapie postępowania.

Chcę pomocy w sprawie o posiadanie narkotyków

W przypadku spraw o posiadanie narkotyków udzielamy profesjonalnego doradztwa. Nasze wsparcie dostępne jest zarówno dla osób zatrzymanych, jak i podejrzanych na etapie przygotowawczym oraz podczas postępowania przed sądem.

Chcę ubiegać się o dozór elektroniczny

Udzielamy wsparcia osobom skazanym (także odbywającym już karę) na pozbawienie wolności na okres krótszy niż rok w uzyskaniu dozoru elektronicznego. Pomagamy sporządzić niezbędne wnioski i reprezentujemy interes Klienta w sądzie.

Chcę pomocy w sprawie o tymczasowe aresztowanie

Nasi prawnicy pomagają osobom objętym tymczasowym aresztem, reprezentując ich interesy przed organami ścigania. Dopełniamy wszelkich czynności, by zastosowane środki zapobiegawcze były jak najmniej uciążliwe dla Klienta

Zachęcamy do kontaktu

Porozmawiaj z adwokatem do spraw karnych

Jak wygląda współpraca z naszym adwokatem do spraw karnych?

Adwokat do spraw karnych Wroclaw

Mieszkasz we Wrocławiu? Zapewnij sobie prawne wsparcie w sprawie karnej.
W naszej kancelarii znajdziesz adwokatów specjalizujących się w sprawach karnych.

Nasze działania obejmują:

R

Sporządzenie zawiadomień o popełnieniu przestępstwa

R

Wsparcie prawne w czynnościach przed organami ścigania

R
Reprezentowanie w postępowaniu przygotowawczym
R
Reprezentację w postępowaniu sądowym
R
Bieżące porady prawne dotyczące toczącego się postępowania

Skontaktuj się z nami

Zobacz opinie klientów

Z naszą pomocą odzyskali finansowy spokój 

Pełen profesjonalizm pod każdym względem! Panie z kancelarii w pełni zaangażowane w sprawę – konkretne, rzeczowe, wnikliwe, zorganizowane. Na każde moje pytanie, każdą wątpliwość, dostawałam wyczerpującą odpowiedź. Moja sprawa wydawała się zawiła jednak dzięki wnikliwości i ogromnej wiedzy udało nam się wygrać! Z czystym sumieniem polecam współpracę z kancelarią Pani Ewy Anczewskiej

Ela

adwokat wrocław prawo karne opinie
adwokat wrocław
wrocław adwokat

Dowiedz się więcej o sprawach karnych sądowych

Czym są sprawy karne?

Postępowanie karne ma na celu ustalenie, czy popełnione zostało przestępstwo. Jeżeli tak, to celem procesu sądowego jest skazanie sprawcy czynu zabronionego. Czynem zabronionym jest przestępstwo i wykroczenie. W sprawie karnej można mieć różną rolę. Stroną jest podejrzany, oskarżony, pokrzywdzony, oskarżyciel posiłkowy, świadek. Każda strona postępowania karnego ma określone prawa i obowiązki. Warto zatem dowiedzieć się o swoich prawach u Adwokata.

Jako Kancelaria Adwokacka we Wrocławiu, najczęściej prowadzimy sprawy karne o przestępstwo:

 • spowodowania wypadku komunikacyjnego,
 • prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości lub odurzenia,
 • udział w bójce lub pobiciu,
 • rozboju,
 • posiadania narkotyków,
 • kradzieży,
 • rozboju,
 • uszkodzenia mienia,
 • fałszerstwa dokumentów,
 • poświadczenia nieprawdy,
 • oszustwa
 • przeciwko wolności i rodzinie
 • niealimentacji
 • uporczywego nękania (stalking)
 • groźby karalnej,
 • gospodarcze

Kto korzysta z pomocy prawnika w sprawach karnych?

Podejrzany i oskarżony to nie jedyne osoby zaangażowane w proces karny. Często stroną postępowania karnego jest także pokrzywdzony. Na późniejszym etapie oskarżyciel posiłkowy. Wszyscy oni powinni uzyskać fachową pomoc prawniczą. Bywa również i tak, że z takiej pomocy powinien skorzystać nawet świadek.

Naszą Kancelarię Adwokacką wyróżnia długoletnie doświadczenie w zakresie prawa karnego. Po przeanalizowaniu szczegółów sprawy proponujemy Klientom najlepsze rozwiązania ich problemów. Pomocy prawnej udziela nasz dobry adwokat przydzielony do reprezentowania Klienta przed Sądem.

Jak przygotować się do sprawy karnej?

Odpowiednie przygotowanie do rozprawy jest niezwykle istotne. Warto wiedzieć jak wygląda procedura karna. Dotyczy to osoby, która padła ofiarą przestępstwa. Znajomość przepisów jest ważne dla oskarżonego o jego popełnienie.

Wyspecjalizowany i dobry adwokat z naszej Kancelarii działającej we Wrocławiu bierze na siebie bezpośrednio odpowiedzialność za przygotowanie do sprawy. Wspólnie z Klientem planuje linię obrony. Dokonuje analizy materiału dowodowego zgromadzonego przez prokuraturę. Szuka luk w rozumowaniu organów ścigania.

Czym jest postępowanie przygotowawcze i jaką rolę odgrywa w nim Adwokat?

Postępowanie przygotowawcze to pierwszy etap postępowania karnego. Proces przygotowawczy składa się z dwóch faz, tzw. in rem i in personam.

W pierwszej fazie ustala się czy dane zdarzenie nosi znamiona czynu zabronionego. Czyli, czy w ogóle zostało popełnione przestępstwo. Jeżeli tak, to ustala się, kto dopuścił się tego czynu. W drugiej fazie prowadzi się postępowanie przeciwko konkretnej osobie. Wcześniej konieczne jest przedstawienie jej zarzutu popełnienia przestępstwa.

Proces przygotowawczy może mieć formę śledztwa lub dochodzenia. Rozpoczyna się od złożenia zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa. Kończy się wniesieniem aktu oskarżenia do Sądu. W przypadku braku popełnienia przestępstwa umarza się postępowania.

W toku postępowania przygotowawczego wykonuje się wiele czynności procesowych. Już na tym etapie postępowania karnego ważny jest udział obrońcy. Dobry Adwokat z dziedziny prawa karnego analizuje na bieżąco materiał dowodowy. Dba o stały kontakt z prokuraturą i organami ścigania. Bierze udział w ustaleniu wymiaru kary. Bierze udział w przesłuchaniach świadków. Innymi słowy, reprezentuje interesy pokrzywdzonego lub podejrzanego.

Co robi adwokat w postępowaniu sądowym podczas sprawy karnej?

Sądowe postępowanie karne rozpoczyna się po wniesieniu aktu oskarżenia. Na sali sądowej spotykają się prokurator, oskarżony, jego obrońca, oskarżyciel posiłkowy, świadkowie. Proces sądowym ma charakter dynamiczny. W jego toku wykonuje się wiele czynności procesowych. Po przeprowadzeniu całego postępowania sądowego Sąd wydaje wyrok. Sąd może uniewinnić oskarżonego albo wydać wyrok skazujący. Sąd może także umorzyć postępowanie.

Wydany przez Sąd wyrok ma doniosłe konsekwencje. Ważne zatem jest, aby w postępowaniu sądowym brali udział najlepsi adwokaci. Rolą adwokata w procesie karnym jest m.in. przygotowywaniem pism procesowych, apelacji i zażaleń. Składa także wnioski dowodowe na korzyść strony, którą reprezentuje. Wszystko z zachowaniem obowiązujących terminów.

Dobrzy, doświadczeni prawnicy do spraw karnych są zatem niezbędni. W pierwszej kolejności analizują potrzeby Klienta. Biorą na siebie odpowiedzialność za przygotowanie skutecznej linii obrony. Przedstawiają argumenty przemawiające na korzyść Klienta.

Jak przebiega współpraca z Adwokatem w postępowaniu wykonawczym?

Postępowanie wykonawcze jest ostatnim etapem procesu w sprawach karnych. Postępowanie wykonawczy zaczyna się po uprawomocnieniu wyroku karnego. Może to być wyrok ograniczenia wolności lub kary pozbawienia wolności. Można powiedzieć, że celem postępowania wykonawczego jest egzekucja wyroku karnego.

Niekiedy takie postępowanie pełni także funkcję likwidacyjną. Jej istota sprowadza się do usuwania skutków skazania albo łagodzenia jego efektów prawnych.

Najlepsi adwokaci do spraw karnych z naszej Kancelarii we Wrocławiu starają się m.in. o:

 • udzielenie przerwy w realizacji wyroku,
 • odroczenie wykonania kary,
 • warunkowe przedterminowe zwolnienie,
 • odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego

Ile kosztuje sprawa karna i od czego zależą jej końcowe koszty?

Wynagrodzenie Adwokata w sprawie karnej ustalane jest indywidualnie z Klientem. Zależy od stopnia skomplikowania sprawy. Pod uwagę bierze się również nakład pracy pełnomocnika czy obrońcy. Innymi słowy, koszty sprawy karnej ponosi Klient. Trzeba jednak wiedzieć, że mogą one zostać zwrócone przez Skarb Państwa. Dzieje się tak, gdy zostaniesz uniewinniony. Jeżeli jesteś pokrzywdzony przestępstwem, to skazany będzie je musiał zwrócić.

Koszty procesu to opłaty sądowe, uzasadnione wydatki stron, wynagrodzenie biegłego. Koszty procesu karnego pokrywane są tymczasowo przez Skarb Państwa. Sąd ostatecznie określa, kto i w jakiej części ma ponieść koszty. Sąd może zwolnić skazanego od ponoszenia kosztów procesu.

Prawo karne na co dzień

Prawo karne, w przeciwieństwie do cywilnego, nie towarzyszy Ci na co dzień. My jednak obcujemy z nim każdego dnia. Dlatego wiemy, że nie warto prowadzić sprawy karnej na własną rękę. Jako Kancelaria Adwokacka i Radcowska Anczewska i Puńko z Wrocławia bierzemy udział we wszystkich etapach sprawy. Począwszy od zatrzymania, postępowania przygotowawczego, procesu sądowego i apelacji.

Możesz liczyć na naszą pomoc w sprawach:

 • karnych, co do zasady
 • karnych wykonawczych,
 • o wykroczenie
 • karnych gospodarczych,
 • karnych skarbowych,
 • o odszkodowanie i zadośćuczynienie za tymczasowe aresztowanie.

Zapewniamy doradztwo prawne i kompleksowe działania w sprawach o:

 • stosowanie tymczasowego aresztowania,
 • stosowanie i zmianę środka zapobiegawczego,
 • odroczenie wykonania kary,
 • zawieszenie wykonania kary,
 • przerwie w karze, warunkowe zwolnienie,
 • zmianę formy odbywania kary np. pozbawienia wolności,
 • wydanie wyroku łącznego.

Sprawy karne – Wykroczenia

Dotyczą wykroczeń o najmniejszym stopniu społecznej szkodliwości. Do częstych wykroczeń należą:

 • kolizje drogowe,
 • jazda po spożyciu alkoholu,
 • zakłócanie porządku,
 • uszkodzenie mienia,
 • nieobyczajny wybryk.

Mimo niskiego stopnia społecznej szkodliwości czynu sprawy o wykroczenie wiążą się z obszernym postępowaniem dowodowym. Wydany w sprawie wyrok może mieć zaś uciążliwe skutki.

Nasza Kancelaria Adwokacka i Radcowska Anczewska i Puńko działająca we Wrocławiu zatrudnia doświadczonych prawników. Specjalizujemy się w sprawach z zakresu prawa karnego. Możesz liczyć, że dobry adwokat zajmie się, naleźcie twoją sprawą. Dołoży wszelkich starań, aby zasądzona kara była adekwatna do popełnionego wykroczenia.

Sprawy karne wykonawcze

Przepisy postępowania wykonawcze stosuje się w celu wykonania orzeczeń, które zapadły. W postępowaniu tym ustala się sposób i miejsce wykonania kary nałożonej na skazanego przez Sąd.

W ramach doradztwa prawnego w sprawach karnych wykonawczych nasza Kancelaria Adwokacka sporządza wnioski o:

 • rozłożenie zasądzonej grzywny na raty,
 • odroczenie wykonywania kary,
 • przerwę w wykonywaniu kary,
 • warunkowe przedterminowe zwolnienie
 • zmianę formy odbywania kary,
 • zatarcie skazania lub ukarania
 • odbywanie kary pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego

Na tym etapie postępowania karnego dąży się do złagodzenia skutków skazania. Jeżeli jest to możliwe, to do zupełnego usunięcia jego efektów. Nasi najlepsi adwokaci pracują nad tym, aby skutki wyroku były jak najmniej dotkliwe.

Sprawy karne gospodarcze

Nasza Kancelaria z Wrocławia doradza w sprawach karnych gospodarczych. Stawia sobie za cel ochronę renomy i pozycji Klienta, a także prowadzonej przez niego firmy.

Oferujemy doradztwo prawne przedsiębiorcom i menadżerom poszkodowanym przestępstwem. Wobec tych, co do których złożono doniesienie o popełnieniu przestępstwa, świadczymy reprezentację na każdym etapie postępowania karnego.

Przeprowadzamy analizę dokładnych potrzeb, a następnie realizujemy kompleksowe usługi prawne. Podejmujemy się reprezentowania interesów w trakcie procesu sądowego oraz postępowania przygotowawczego i wykonawczego odnoszącego się do danej sprawy.

Sprawy karne skarbowe

Nasz adwokat zapewnia pomoc podatnikom podejrzanym o przestępstwo lub oskarżonym o popełnienie przestępstwa skarbowego, którzy zagrożeni są karą ograniczenia.

Prowadzimy sprawy karne odnoszące się do czynów polegających na naruszaniu zakazów i nakazów zawartych w przepisach dotyczących prawa finansowego.

Zajmujemy się gromadzeniem materiału dowodowego oraz w imieniu Klienta opracowujemy najlepszą w danych okolicznościach linię obrony. Dokładamy wszelkich starań, aby orzeczona kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności miała możliwie jak najłagodniejszy wymiar.

Porozmawiaj z prawnikiem

Poznaj nasze publikacje związane ze sprawami karnymi

Dzielimy się doświadczeniem. Nasi adwokaci do spraw karnych przygotowali artykuły, które pomogą Ci zdobyć wiedzę na temat prawa karnego.
Śmiertelny wypadek samochodowy i nieumyślne spowodowanie wypadku śmiertelnego. Co mówi art 177 2 kk ?

Śmiertelny wypadek samochodowy i nieumyślne spowodowanie wypadku śmiertelnego. Co mówi art 177 2 kk ?

W latach 2011-2021 ilość śmiertelnych wypadków samochodowych spadła w Polsce niemal o połowę. Niestety zdarzenia związane ze śmiercią w wypadkach na polskich drogach nie są rzadkim zjawiskiem. W roku 2021 w wypadkach komunikacyjnych zginęło w Polsce aż 2245 osób. Sprawcy tych zdarzeń — oprócz...

czytaj dalej
Wzór wniosku o dozór elektroniczny

Wzór wniosku o dozór elektroniczny

Kara pozbawienia wolności zwyczajowo odbywa się w zakładzie karnym. To jednak niejedyna możliwość. Sąd może zgodzić się, aby skazany odbył karę w systemie dozoru elektronicznego (SDE). Sąd wydaje decyzję na podstawie wniosku o odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego. Dowiedz się więc, kto...

czytaj dalej

Adwokat Wrocław sprawy karne

Skontaktuj się z nami, a omówimy wszytskie szczegóły Twojej sprawy.

Anczewska i Puńko
Kancelaria Adwokacko – Radcowska s.c.

tel: + 48 71 780 45 15 oraz +48  517 310 701

email: biuro@kancelariaea.pl

ul. Rybacka 7/205
53-656 Wrocław

 

Napisz do nas