Adwokat podział majątku Wrocław

Skuteczne wsparcie w Twojej sprawie o podział majątku wspólnego.
Rozwód. Podział majątku. Separacja

Rozwód a podział majątku wspólnego

Udzielamy porad prawnych na temat podziału majątku wspólnego

Czeka Cię rozwód z podziałem majątku? Sprawa o podział majątku po rozwodzie wzbudza zawsze wiele emocji. Dlatego udzielamy Klientom porad prawnych w ugodowym i sądowym podziale majątku jednego z małżonków. Sporządzamy wniosek o podział majątku wspólnego i wspieramy w przygotowaniu materiału dowodowego. Pomagamy w negocjacjach, jak podzielić składniki majątku i reprezentujemy Klienta w sądzie.

 

Separacja a podział majątku

Doradzimy też, jak złożyć pozew o podział majątku wspólnego nie tylko, gdy czeka Cię rozwód małżeński, ale też w przypadku separacji. Podpowiemy, jak wygląda podział majątku bez rozwodu.

Kiedy podział majątku małżonków?

Podział składników majątku wiąże się z ustaniem wspólności majątkowej, do którego dochodzi w sytuacji:

 • rozwodu lub separacji
 • zawarcia umowy o rozdzielności majątkowej (intercyza)
 • ogłoszenia upadłości przez małżonka
 • ubezwłasnowolnienia małżonka
 • śmierci małżonka

Ugoda przy rozwodach i separacji

Rozwód i separacja wiążą się z potrzebą odpowiedniego podzielenia zgromadzonego dorobku małżeńskiego. Należy uwzględnić sytuację majątkową obu stron. Małżonkowie lub byli małżonkowie mogą ustalić ugodowo-umowną formę podziału majątku, negocjując warunki podziału majątku poza salą rozpraw. W takim przypadku rolą adwokata jest wsparcie w całym procesie i zadbanie o kwestie formalne oraz ostateczny kształt umowy.

Podział majątku na drodze sądowej

W przypadkach, gdy nie ma możliwości zawarcia ugody pomiędzy małżonkami lub byłymi małżonkami, kwestie podziału majątku może rozstrzygnąć sąd, czyli jest to sądowy podział majątku. Ocenie podlegać będą m.in.: nakład pracy przy wychowaniu dzieci, wkład w powstanie wspólnego dorobku, jak również praca przy wspólnym gospodarstwie.

Rozdzielność majątkowa

Podział majątku nie zawsze musi wiązać się z rozwodem lub separacją. Powstająca w momencie zawarcia ślubu ustawowa wspólność majątkowa może zostać bowiem ograniczona za pomocą umowy majątkowej – nazywanej powszechnie intercyzą. Z pomocą prawnika małżonkowie mogą dokonać uregulowania kwestii związanych z podziałem składników majątku, nawet jeżeli ich małżeństwo nie ustało.

Kancelaria prawna – podział majątku
Jak możemy Ci dziś pomóc?

Nasza Kancelaria z siedzibą we Wrocławiu oferuje kompleksowe wsparcie adwokata w sprawie o podział majątku po rozwodzie małżeństwa. Nasz prawnik wskaże skuteczne rozwiązania i wesprze Państwa na każdym etapie trwania procesu o podział majątku dorobkowego.

Zakres doradztwa prawnego dotyczącego podziału majątku:

Zakres doradztwa prawnego dotyczącego podziału majątku:

 • porady prawne dotyczące podziału majątku i rozdzielności majątkowej
 • wsparcie w negocjowaniu ugody w kwestii podziału majątku przy rozwodzie
 • sporządzenie i weryfikacja uzgodnionej umowy o rozdzielności majątkowej
 • przygotowanie pism oraz pozwów (procedura rozwodu)
 • pomoc w przygotowaniu materiału dowodowego wymaganego przez prawo rozwodowe,
 • reprezentacja w procesie sądowym

  Chcesz się zdecydować na tzw. intercyzę? Chcesz wiedzieć, komu należy się mieszkanie po rozwodzie i od czego zacząć rozwód?
  Szukasz adwokata we Wrocławiu? Wykorzystaj nasze doświadczenie.

  Porozmawiaj z nami

  Anczewska i Puńko
  Kancelaria Adwokacko – Radcowska s.c.

  Zadzwoń:

  +48 71 780 45 15
  +48 722 008 979

  Napisz:

  biuro@kancelariaea.pl

  Spotkaj:

  ul. Rybacka 7 lok.205
  53-656 Wrocław

  Wypełnij formularz i wyślij

  Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

  Administratorem Państwa danych osobowych jest Adwokat Ewa Anczewska i Radca Prawny Kamila Puńko, działające jako wspólnicy Anczewska i Puńko Kancelaria Adwokacko-Radcowska spółka cywilna, ul. Rybacka 7 lok. 205, 53-656 Wrocław, NIP 8971862642 REGON: 382222440, telefon: 71 780 45 15, e-mail: biuro@kancelariaea.pl

  Przetwarzamy Państwa dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym (podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit f. RODO, czyli przetwarzanie danych w celu realizacji naszych prawnie uzasadnionych interesów w postaci komunikacji z użytkownikami strony).
  Państwa dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi na złożone pytanie, a po tym czasie mogą być przez nas przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  Podanie przez Państwa danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na zadane przez Państwa pytanie.

  Przysługują Państwu prawa do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Informujemy, że organem nadzorczym jest Urząd Ochrony Danych Osobowych ul. Stawki ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa.