Upadłość konsumencka  – kompleksowe wsparcie prawników kancelarii z Wrocławia

Adwokat Wrocław 9 Kancelaria upadłość konsumencka

Zacznij życie bez długu

Zastanawiasz się, czy umorzenie zobowiązań jest możliwe? Potrzebujesz pomocy w ustaleniu planu spłaty wierzycieli? Porozmawiaj z nami, a pomożemy Ci ogłosić upadłość konsumencką, a nawet w całości umorzyć zobowiązania wobec wierzycieli.

Dowiedz się więcej

Upadłość konsumencka osoby fizycznej – nasza kancelaria prawna pomoże Ci odzyskać finansową płynność

To się zdarza. Bierzesz jeden kredyt. Potem drugi i trzeci…  W końcu Twoje długi narastają tak bardzo, że nie jesteś w stanie spłacać wymagalnych zobowiązań pieniężnych. Jesteś niewypłacalny. Wyprzedajesz, co możesz. Twój dochód zajmuje komornik, a telefony z windykacji to codzienność. Może już nawet toczy się przeciw Tobie postępowanie sądowe o zapłatę. Czy możesz wyjść ze stanu niewypłacalności i zacząć wszystko na nowo?

Procedura upadłości osoby fizycznej – odzyskaj finansową płynność

Bankructwo osoby fizycznej to możliwość umorzenia długów dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej, czyli niebędących przedsiębiorcą. Umożliwia to przepisami ustawa z dnia 24 marca 2020 r. Jest skutecznym i często jedynym sposobem na wyjście ze spirali zadłużenia, gdy ktoś doprowadził do swojej niewypłacalności i nie jest w stanie realizować spłaty zadłużenia. Jeśli nie jesteś w stanie spłacać swoich długów jako osoba fizyczna, możesz złożyć do sądu upadłościowego wniosek o upadłość konsumencką.

Prawo upadłościowe – szansa umorzenia zobowiązań w trakcie ogłoszenia upadłości konsumenckiej

Co możesz zyskać dzięki ogłoszeniu upadłości konsumenckiej z pomocą naszych prawników?

  • Twój dług rozłożony na raty, które jesteś w stanie spłacać (plan spłaty wierzycieli).
  • Możliwość częściowego lub całkowitego umorzenia długu dla osób fizycznych.
  • Zabezpieczenie podczas likwidacji majątku kwoty, która zaspokoi Twoje realne potrzeby życiowe.
  • Komfort psychiczny – wstrzymanie postępowań windykacyjnych i sądowych o zapłatę.

 

Odzyskaj finansową płynność

Jak możemy Ci pomóc?

Wsparcie radcy prawnego, adwokata, prawnika w sprawie o upadłość konsumencką

Nasza kancelaria prawna oferuje specjalistyczną pomoc w sytuacji, gdy ktoś utracił zdolność wykonywania swoich wymagalnych zobowiązań. Nasz Radca prawny pomoże Ci w postępowaniu upadłościowym i będzie reprezentować Cię podczas rozprawy o upadłość.

Działamy głównie na terenie Wrocławia i okolic. Jednak możemy reprezentować Cię nie tylko w sądzie upadłościowym we Wrocławiu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji, gdziekolwiek mieszkasz.

Analiza Prawno - Finansowa

Poznamy Twoją sytuację i ocenimy, czy możesz złożyć wniosek o upadłość konsumencką i czy istnieje ryzyko odmowy umorzenia długów (np. popadnięcie w długi umyślnie lub wskutek rażącego niedbalstwa). Nasz Radca prawny, wyjaśni, jak upadłość konsumencka wpłynie na Twoje życie, np. na majątek małżonka, alimenty czy działania komorników

l

ZŁOŻENIE WNIOSKU O OGŁOSZENIE UPADŁOŚCI

Zbierzemy dokumentację i dowody niezbędne do złożenia wniosku, a następnie złożymy go w sądzie i wystąpimy przed sądem o ogłoszenie upadłości.

Rozprawa w sądzie upadłościowym

Przygotujemy odpowiedzi na najczęściej zadawane przez sąd pytania.
Będziemy reprezentować Cię w trakcie rozprawy.

Postępowanie po ogłoszeniu upadłości

Będziemy w kontakcie z syndykiem i przygotujemy oświadczenia o Twojej sytuacji majątkowej. Ustalimy najkorzystniejsze zapisy w planie spłaty wierzycieli. Pomożemy uzyskać dodatkową kwotę na zaspokojenie kosztów utrzymania. W uzasadnionym wypadku pomożemy w wyłączeniu rzeczy upadłego z masy upadłości.

Porozmawiaj z prawnikiem

Dlaczego warto starać się o upadłość konsumencką z adwokatem, prawnikiem naszej kancelarii?

prawnik upadlosc konsumencka kancelaria Anczewska i Punko
R

Przejrzyste zasady współpracy

Umowa z nami jest jasna i zrozumiała. Chcesz wyjaśnić jakiś zapis? Pytaj. Zawsze odpowiadamy na wątpliwości klientów.

R

Elastyczne Płatności

Od początku informujemy Cię o wszystkich kosztach sprawy. Chcesz rozłożyć nasze honorarium na raty? Uzgodnimy to.

R

Stały kontakt

Otrzymujesz na bieżąco informacje o postępach w sprawie. Masz pełny wgląd w nasze działania. Konsultujemy z Tobą przebieg sprawy.

R

Pełna poufność

Chronimy informacje o Twojej sytuacji finansowej. Nie oceniamy Twoich decyzji finansowych, ale pomagamy rozwiązać problemy.

Wyjdź ze spirali zadłużenia

Zobacz opinie klientów

Z naszą pomocą odzyskali finansowy spokój 

Szczerze polecam Kancelarię Pani Mecenas Ewy Anczewskiej. Prowadziła moją sprawę o upadłość konsumencką. Bałam się pierwszego spotkania bo myślałam, że usłyszę: Oj! Co też pani zrobiła. A Tu tymczasem miłe zaskoczenie. Pani Mecenas uspokoiła mnie i zaraz z pełnym profesjonalizmem zajęła się moją sprawą. Dzięki jej ogromnej wiedzy i doświadczeniu oraz sumiennej pracy całej Kancelarii mam już w ręce prawomocne postanowienie o upadłości. Cały zespół pracujący w Kancelarii to naprawdę znakomici ludzie, którzy znają się na swojej pracy, a Pani Mecenas to ciepła, życzliwa i empatyczna osoba. Ceny nie są wygórowane a profesjonalizm, zaangażowanie i kontakt z klientem na najwyższym poziomie! Serdecznie polecam!

Katarzyna G.

prawnik upadłość konsumencka opinie
radca prawny upadłość konsumencka opnie
kancelaria upadłość konsumencka opinie

Upadłość konsumencka pomoc – jak przygotować się na spotkanie z radcą prawnym, adwokatem?

Za Tobą ważny krok – decyzja, że chcesz w końcu wyjść z kolosalnego zadłużenia i ogłosić bankructwo osoby fizycznej, czyli konsumenta. Teraz wystarczy według przepisów skompletować dokumentację, złożyć wniosek do sądu i przygotować się na proces postępowania upadłościowego. I to najlepiej tak, aby prowadzone postępowanie trwało, jak najkrócej i doprowadziło do pełnego oddłużenia w ramach ustalenia planu spłaty wierzycieli. Dlatego warto skorzystać z fachowego wparcia, które pozwala upadłemu maksymalnie skrócić etapy w postępowaniu sadowym. Sprawdź, jak przygotować się do współpracy z naszą kancelarią, aby oddłużyć się szybko i na korzystnych warunkach.

Upadłość konsumencka – co musi wiedzieć prawnik o Twoim długu

Podczas pierwszego spotkania w sprawie upadłości konsumenckiej radca prawny lub adwokat ustali, jak powstało Twoje zadłużenie (na skutek czynników niezależnych od dłużnika czy celowo) i czy spełniasz warunki konieczne do ogłoszenia bankructwa osoby fizycznej. Sprawdzi także wykaz majątku upadłego (np. lokalu mieszkalnego) oraz listę zobowiązań upadłego.

Na szczęście od marca 2020 roku w prawie upadłościowym nowelizacja ustawy prawo upadłościowe uchyliła zapis, że sąd może oddalić wniosek o upadłość, jeśli zadłużenie powstało jedynie przez rażące niedbalstwo dłużnika. W praktyce oznacza to, że do ogłoszenia upadłości wystarczy, że wykażemy Twoją niewypłacalność.

Poznanie historii Twojego zadłużenia pozwoli nam także ocenić, jaka jest Twoja sytuacja:

 

Jak długo będzie trwało postępowanie upadłościowe.

Czy możliwe jest całkowite umorzenie długu, czy tylko częściowa spłata.

Jak upadłość wpłynie na sytuację Twojej rodziny.

Przybliżoną wysokość kosztów postępowania

Jakie informacje zgromadzić do wniosku o upadłość konsumencką

Kolejnym etapem spotkania w kancelarii jest wypełnienie wniosku o upadłość konsumencką. We wniosku należy podać dokładne najnowsze informacje związane z Tobą i z Twoją sytuacją finansową (wykaz majątku dłużnika):

 

Twoje dane osobowe: PESEL, NIP (jeśli posiadasz) oraz na temat miejsca zamieszkania. To ostatnie pozwoli nam ustalić, do jakiego sądu upadłościowego skierujemy wniosek.

Wykaz Twojego majątku wraz z lokalizacją i z szacunkową wyceną składników. W wykazie umieścimy wszystko, co ma wartość na tyle dużą, że pozwoli Ci faktycznie spłacić zadłużenie. Swój majątek możesz wycenić samodzielnie na podstawie kosztów zakupu czy cen na portalach sprzedażowych.

Wykaz zabezpieczeń ustanowionych na majątku – hipoteki, zastawy, zastawy rejestrowe (wraz z datami ich ustanowienia).

Informacja o osiągniętych przychodach oraz o kosztach poniesionych na utrzymanie Twoje i osób pozostających na Twoim utrzymaniu w ostatnich 6 miesiącach.

Jakie informacje o wierzycielach przekazać prawnikowi

Aby wypełnić wniosek o upadłości konsumenckiej osoby, potrzebne nam będą informacje związane z Twoimi wierzycielami:

  •  Kim są Twoi wierzyciele i jaka jest wysokość wierzytelności każdego z nich?
  • Jaki termin zapłaty ma każda z wierzytelności?
  • Czy istnieją jakieś wierzytelności sporne, czyli takie, z którymi się nie zgadzasz i które powinny zostać umorzone w czasie postępowania sądowego i nie podlegają sprawie sądowej?

We wniosku warto także uwzględnić informację, czy sam jesteś dla kogoś wierzycielem. Jeśli tak, ustalimy wysokość długu, jaki ktoś powinien Ci spłacić.

Upadłość konsumencka a czynności prawne – o czym powiedzieć adwokatowi

Podczas spotkania w naszej kancelarii w sprawie upadłości konsumenckiej ustalimy, jakich operacji finansowych dokonałeś w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Trzeba je wskazać we wniosku, aby sąd mógł wykluczyć wszelkie nadużycia (np. celowe wyzbywanie się majątku, aby pogorszyć swoją sytuację finansową).

Dlatego przygotuj dla prawnika informacje:

  • o czynnościach prawnych, których przedmiotem były nieruchomości, akcje lub udziały w spółkach,
  • o czynnościach prawnych, których przedmiotem były ruchomości, wierzytelności lub inne prawa, których wartość przekracza 10 000 zł.

Porozmawiaj z prawnikiem

Upadłość konsumencka – dlaczego warto skorzystać z pomocy kancelarii i rozprawić się z długami?

Informacji, które są niezbędne, aby przeprowadzić postępowanie upadłościowe, jest dość sporo, a prawidłowe wypisanie w formularzu wniosku może być dla Ciebie wyzwaniem. Dlatego chętnie Ci pomożemy. Im więcej informacji przygotujesz na pierwsze spotkanie, tym lepiej, ale jeśli o czymś zapomnisz, na pewno to wychwycimy i uzupełnimy brakujące dane.

Podczas spotkania pomożemy Ci także skompletować dokumenty, które poświadczają Twoje bankructwo jako osoby fizycznej (bez firmy), np. umowy o pożyczkę, nakazy zapłaty wraz z klauzulą wykonalności czy wypowiedzenie umowy o pracę.

Na pewno teraz zastanawiasz się, ile kosztuje pomoc prawnika w zakresie upadłości konsumenckiej. Podczas spotkania ustalimy także kwestię naszego wynagrodzenia. Pamiętaj, że inwestycja we wsparcie adwokata to szansa, aby przeprowadzić postępowanie upadłościowe szybciej, a oddłużenie zostanie ustanowione na lepszych warunkach.

Wyjdź ze spirali zadłużenia

Skontaktuj się z nami

Anczewska i Puńko
Kancelaria Adwokacko – Radcowska s.c.

tel: + 48 71 780 45 15 oraz +48 791 754 271

email: biuro@kancelariaea.pl

ul. Rybacka 7/205
53-656 Wrocław

 

Napisz do nas