Upadłość konsumencka – kompleksowe wsparcie prawników kancelarii

Chcesz zacząć życie bez długów?
Porozmawiaj z nami, a pomożemy Ci ogłosić upadłość konsumencką.

Dowiedz się więcej

Upadłość konsumencka osoby fizycznej – odzyskaj finansową płynność

To się zdarza. Bierzesz jeden kredyt. Potem drugi i trzeci…  W końcu Twoje długi narastają tak bardzo, że nie jesteś w stanie ich spłacać. Wyprzedajesz, co możesz. Twój dochód zajmuje komornik, a telefony z windykacji to codzienność. Może już nawet toczy się przeciw Tobie postępowanie sądowe o zapłatę. Nie wiesz kompletnie, co masz robić. Czy możesz wyjść ze spirali długów i zacząć wszystko na nowo?

Bankructwo osoby fizycznej może być skutecznym i często jedynym sposobem na wyjście ze spirali zadłużenia. Jeśli nie jesteś w stanie spłacać swoich długów jako osoba fizyczna, możesz złożyć do sądu upadłościowego wniosek o upadłość konsumencką.

Co możesz zyskać dzięki ogłoszeniu upadłości konsumenckiej z pomocą naszych prawników?

 • Twój dług rozłożony na raty, które jesteś w stanie spłacać.
 • Możliwość częściowego lub całkowitego umorzenia długu.
 • Ochrona Twojego majątku przed całkowitą utratą.
 • Zabezpieczenie kwoty, która zaspokoi Twoje realne potrzeby życiowe.
 • Komfort psychiczny – wstrzymanie postępowań windykacyjnych i sądowych o zapłatę.

 

Odzyskaj finansową płynność

Jak możemy Ci pomóc?

Wsparcie radcy prawnego, adwokata, prawnika w sprawie o upadłość konsumencką

Nasza kancelaria oferuje specjalistyczną pomoc w sprawach z zakresu upadłości konsumenckiej. Nasz Radca prawny poprowadzi Twoją sprawę. Będzie reprezentować Cię podczas rozprawy o upadłość.

Działamy głównie na terenie Wrocławia i okolic. Jednak możemy reprezentować Cię nie tylko w sądzie upadłościowym we Wrocławiu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji, gdziekolwiek mieszkasz.

Analiza Prawno - Finansowa

Poznamy Twoją sytuację i ocenimy, czy możesz złożyć wniosek o upadłość konsumencką i czy istnieje ryzyko odmowy umorzenia długów. Nasz Radca prawny, wyjaśni, jak upadłość konsumencka wpłynie na Twoje życie, np. na majątek małżonka, alimenty czy działania komorników

l

Wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej

Zbierzemy niezbędną dokumentację i dowody, a następnie złożymy wniosek do sądu i wystąpimy przed sądem o ogłoszenie upadłości.

Rozprawa w sądzie upadłościowym

Przygotujemy odpowiedzi na najczęściej zadawane przez sąd pytania.
Będziemy reprezentować Cię w trakcie rozprawy.

Postępowanie po ogłoszeniu upadłości

Będziemy w kontakcie z syndykiem i przygotujemy oświadczenia o Twojej sytuacji majątkowej. Ustalimy najkorzystniejszy sposób spłaty lub umorzenia długu. Pomożemy uzyskać dodatkową kwotę, która realnie zaspokoi Twoje koszty utrzymania. W uzasadnionym wypadku pomożemy w wyłączeniu rzeczy upadłego z masy upadłości.

Porozmawiaj z prawnikiem

Dlaczego warto starać się o upadłość konsumencką z adwokatem, prawnikiem naszej kancelarii?

prawnik upadlosc konsumencka kancelaria Anczewska i Punko
R

Przejrzyste zasady współpracy

Umowa z nami jest jasna i zrozumiała. Chcesz wyjaśnić jakiś zapis? Pytaj. Zawsze odpowiadamy na wątpliwości klientów.

R

Elastyczne Płatności

Od początku informujemy Cię o wszystkich kosztach sprawy. Chcesz rozłożyć nasze honorarium na raty? Uzgodnimy to.

R

Stały kontakt

Otrzymujesz na bieżąco informacje o postępach w sprawie. Masz pełny wgląd w nasze działania. Konsultujemy z Tobą przebieg sprawy.

R

Pełna poufność

Chronimy informacje o Twojej sytuacji finansowej. Nie oceniamy Twoich decyzji finansowych, ale pomagamy rozwiązać problemy.

Wyjdź ze spirali zadłużenia

Zobacz opinie klientów

Z naszą pomocą odzyskali finansowy spokój 

Szczerze polecam Kancelarię Pani Mecenas Ewy Anczewskiej. Prowadziła moją sprawę o upadłość konsumencką. Bałam się pierwszego spotkania bo myślałam, że usłyszę: Oj! Co też pani zrobiła. A Tu tymczasem miłe zaskoczenie. Pani Mecenas uspokoiła mnie i zaraz z pełnym profesjonalizmem zajęła się moją sprawą. Dzięki jej ogromnej wiedzy i doświadczeniu oraz sumiennej pracy całej Kancelarii mam już w ręce prawomocne postanowienie o upadłości. Cały zespół pracujący w Kancelarii to naprawdę znakomici ludzie, którzy znają się na swojej pracy, a Pani Mecenas to ciepła, życzliwa i empatyczna osoba. Ceny nie są wygórowane a profesjonalizm, zaangażowanie i kontakt z klientem na najwyższym poziomie! Serdecznie polecam!

Katarzyna G.

prawnik upadłość konsumencka opinie
radca prawny upadłość konsumencka opnie
kancelaria upadłość konsumencka opinie

Upadłość konsumencka pomoc – jak przygotować się na spotkanie z radcą prawnym, adwokatem?

Za Tobą ważny krok – decyzja, że chcesz w końcu wyjść z kolosalnego zadłużenia i ogłosić bankructwo osoby fizycznej. Teraz wystarczy skompletować dokumentację, złożyć wniosek do sądu i przygotować się do postępowania upadłościowego. I to najlepiej tak, aby postępowanie trwało, jak najkrócej i doprowadziło do pełnego oddłużenia. Dlatego warto skorzystać z fachowego wparcia. Sprawdź, jak przygotować się do współpracy z naszą kancelarią, aby oddłużyć się szybko i na korzystnych warunkach.

Upadłość konsumencka – co musi wiedzieć prawnik o Twoim długu

Podczas pierwszego spotkania w sprawie upadłości konsumenckiej radca prawny lub adwokat ustali, jak powstało Twoje zadłużenie i czy spełniasz warunki konieczne do ogłoszenia bankructwa osoby fizycznej.

Na szczęście od marca 2020 roku w Prawie upadłościowym uchylono zapis, że sąd może oddalić wniosek o upadłość, jeśli zadłużenie powstało przez rażące niedbalstwo dłużnika. W praktyce oznacza to, że do ogłoszenia upadłości wystarczy, że wykażemy Twoją niewypłacalność.

Poznanie historii Twojego zadłużenia pozwoli nam także ocenić:

 • Jak długo będzie trwało postępowanie upadłościowe.
 • Czy możliwe jest całkowite umorzenie długu, czy tylko częściowe.
 • Jak upadłość wpłynie na sytuację Twojej rodziny.

Jakie informacje zgromadzić do wniosku o upadłość konsumencką

Kolejnym etapem spotkania w kancelarii jest wypełnienie wniosku o upadłość konsumencką. We wniosku musimy podać dokładne informacje związane z Tobą i z Twoją sytuacją finansową:

 • Twoje dane osobowe: PESEL, NIP (jeśli posiadasz) oraz miejsce zamieszkania. To ostatnie pozwoli nam ustalić, do jakiego sądu upadłościowego skierujemy wniosek.
 • Wykaz Twojego majątku wraz z lokalizacją i z szacunkową wyceną składników. W wykazie umieścimy wszystko, co ma wartość na tyle dużą, że pozwoli Ci spłacić zadłużenie. Swój majątek możesz wycenić samodzielnie na podstawie kosztów zakupu czy cen na portalach sprzedażowych.
 • Wykaz zabezpieczeń ustanowionych na majątku – hipoteki, zastawy, zastawy rejestrowe (wraz z datami ich ustanowienia).
 • Informacja o osiągniętych przychodach oraz o kosztach poniesionych na utrzymanie Twoje i osób pozostających na Twoim utrzymaniu w ostatnich 6 miesiącach.

Jakie informacje o wierzycielach przekazać prawnikowi

Aby wypełnić wniosek o upadłości konsumenckiej osoby, potrzebne nam będą informacje związane z Twoimi wierzycielami:

 • Kim są Twoi wierzyciele i jaka jest wysokość wierzytelności każdego z nich.
 • Jaki termin zapłaty ma każda z wierzytelności.
 • Czy istnieją jakieś wierzytelności sporne, czyli takie, z którymi się nie zgadzasz.

We wniosku warto także uwzględnić informację, czy sam jesteś dla kogoś wierzycielem. Jeśli tak, ustalimy wysokość długu, jaki ktoś powinien Ci spłacić.

Upadłość konsumencka a czynności prawne – o czym powiedzieć adwokatowi

Podczas spotkania w naszej kancelarii w sprawie upadłości konsumenckiej ustalimy, jakich operacji finansowych dokonałeś w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Trzeba je wskazać we wniosku, aby sąd mógł wykluczyć wszelkie nadużycia (np. celowe wyzbywanie się majątku, aby pogorszyć swoją sytuację finansową).

Dlatego przygotuj dla prawnika informacje:

 • o czynnościach prawnych, których przedmiotem były nieruchomości, akcje lub udziały w spółkach,
 • o czynnościach prawnych, których przedmiotem były ruchomości, wierzytelności lub inne prawa, których wartość przekracza 10 000 zł.

Porozmawiaj z prawnikiem

Blog

Upadłość konsumencka – dlaczego warto skorzystać z pomocy kancelarii?

Informacji, które są niezbędne, aby przeprowadzić postępowanie upadłościowe, jest dość sporo, a prawidłowe wypisanie wniosku może być dla Ciebie wyzwaniem. Dlatego chętnie Ci pomożemy. Im więcej informacji przygotujesz na pierwsze spotkanie, tym lepiej, ale jeśli o czymś zapomnisz, na pewno to wychwycimy i uzupełnimy brakujące dane.

Podczas spotkania pomożemy Ci także skompletować dokumenty, które poświadczają Twoje bankructwo jako osoby fizycznej, np. umowy o pożyczkę, nakazy zapłaty wraz z klauzulą wykonalności czy wypowiedzenie umowy o pracę.

Na pewno teraz zastanawiasz się, ile kosztuje pomoc prawnika w zakresie upadłości konsumenckiej. Podczas spotkania ustalimy także kwestię naszego wynagrodzenia. Pamiętaj, że inwestycja we wsparcie adwokata to szansa, aby przeprowadzić postępowanie upadłościowe  szybciej i otrzymać oddłużenie na lepszych warunkach.

Wyjdź ze spirali zadłużenia

Skontaktuj się z nami

Anczewska i Puńko
Kancelaria Adwokacko – Radcowska s.c.

tel: + 48 71 780 45 15 oraz +48 517 310 501

email: biuro@kancelariaea.pl

ul. Rybacka 7/205
53-656 Wrocław

 

Napisz do nas