Adwokat prawo rodzinne Wrocław

Skuteczne wsparcie prawne dla mieszkańców z Wrocławia i okolic

Sprawy rodzinne

Świadczymy kompleksowe doradztwo w zakresie prawa rodzinnego. Wskażemy Ci rozwiązania dopasowane do Twojej indywidualnej sytuacji.

Szczegółowo przeanalizujemy Twoją sprawę, aby znaleźć dla Ciebie skuteczną drogę dochodzenia Twoich praw.

Sprawne przeprowadzenie procesu to jedyny sposób na zminimalizowanie negatywnych przeżyć i doświadczeń.

W jakiej sprawie możemy Ci dziś pomóc?

Wybrane specjalizacje z prawa rodzinnego

Rozwód i separacja

Jako specjaliści od spraw rodzinnych, świadczymy Klientom pomoc w trakcie postępowań związanych z separacją i rozwodem. Stanowimy merytoryczne oparcie, a także reprezentujemy powodów, jak i pozwanych przed sądem.

Władza rodzicielska

Doradzamy, a także udzielamy formalnego wsparcia w procesach o przydzielenie praw rodzicielskich nad małoletnim dzieckiem. Podejmujemy się również reprezentacji strony na rozprawach sądowych.

Z

Alimenty

Udzielamy porad i pomagamy w sprawach związanych z alimentami – zarówno na dziecko, jak i dla byłego małżonka. Świadczymy wsparcie m.in. w zakresie szykowania niezbędnych pism, kompletowania dowodów oraz reprezentacji w sądzie.

Kontakty z dzieckiem

Nasi Klienci mogą liczyć na profesjonalne doradztwo i pełne wsparcie w zakresie spraw o ustalenie prawa do kontaktów z dzieckiem. Pomagamy m.in. skompletować niezbędną dokumentację, umożliwiającą uzyskanie pomyślnego orzeczenia w sądzie.

Podział majątku

Nasi prawnicy świadczą profesjonalną pomoc podczas procesów o podział majątku. Doradzamy zarówno przy sprawach ugodowych, jak i sporach toczących się przed sądem. Reprezentując Klientów, dążymy do ustalenia sprawiedliwego podziału masy majątkowej.

Ustalenie ojcostwa

W sprawach, gdy niejasne jest ojcostwo, świadczymy profesjonalną pomoc stronom w sądowym ustalaniu tej kwestii. Wskazujemy możliwości, pozwalające jasno potwierdzić lub zaprzeczyć pokrewieństwo i usankcjonować to decyzją sądu, jak i podejmujemy inne, niezbędne czynności.

Potrzebujesz porady prawnej w zakresie prawa rodzinnego?

Umów się na spotkanie z naszym adwokatem  lub radcą prawnym z Wrocławia

Jak prowadzimy
sprawy rodzinne?

To w jaki sposób pracujemy, najlepiej opisują słowa naszych klientów.

Pani Adwokat jest profesjonalistką, posiada ogromną wiedzę, którą potrafi wykorzystać. W pełni przygotowana do rozprawy i jej pozytywne i pewne nastawienie udziela się i człowiek jest spokojny, że jest w dobrych rękach. Polecam w 100%.

Alicja

Pani Mecenas była w pełni zaangażowana w moją sprawę. Moja sprawa rozwodowa miała mieć 3 rozprawy na szczęście dzięki umiejętności i wiedzy Pani Mecenas zakończyło się na pierwszej rozprawie. DZIĘKUJĘ jeszcze raz!

Lidia

Sprawdzona kancelaria prawa rodzinnego z Wrocławia

Chcesz poznać więcej opinii? Kliknij w jedną  z poniższych ikon.

Potrzebujesz adwokata lub radcy prawnego z Wrocławia?

Porozmawiaj z nami

Dzielimy się z Tobą wiedzą i doświadczeniem
z zakresu prawa rodzinnego

Zapraszamy do lektury

Prawo rodzinne na co dzień

W ramach naszej codziennej pracy wspieramy w negocjacjach warunków rozwodów i podziału majątku, a także reprezentujemy naszych Klientów podczas rozpraw sądowych.

Pomagamy zabezpieczyć środki na utrzymanie dzieci, a także dochodzić praw w zakresie władzy rodzicielskiej.
Wskazujemy najlepsze sposoby zabezpieczenia kontaktów z dziećmi i doradzamy rodzicom w zakresie ochrony ich praw.

Wspieramy także w procesach związanych z ustaleniem ojcostwa.

Mediacje

Nasze doświadczenie pozwala nam wskazywać optymalne rozwiązania i skutecznie wspierać naszych Klientów w toku dochodzenia ich praw. Wiemy też, że każda
z przeprowadzonych przez nas spraw jest inna.

Wierzymy też, że odpowiednia pomoc prawnika może przyczynić się do zmniejszenia cierpienia i negatywnych doświadczeń obu stron postępowania. Stąd nasze zaangażowanie w każdy problem już na etapie komplementowania i zbierania dowodów, a także w trakcie negocjacji przedsądowych. Wielokrotnie część konfliktów można rozwiązać w polubowny sposób

Proces sądowy

Pomoc naszego radcy prawnego i adwokata w toku postępowania pozwala zadbać
o kwestie formalne prowadzonych spraw. Często traumatyczne dla naszych Klientów sytuacje i związane z nimi emocje uniemożliwiają efektywne zabezpieczenie ich interesów. Potrzeba poświęcenia większej uwagi dzieciom, czy też negatywny wpływ sytuacji na osobę niejednokrotnie uniemożliwiają osobiste zaangażowanie w formalności związane z zakończeniem pewnego etapu w życiu. Nasz prawnik pomoże w przygotowaniu pism, pozwów, kompletowaniu materiału dowodowego, a także w trakcie spraw sądowych. Dzięki temu możliwe będzie przeznaczenie większej ilości czasu bliskim i sobie.

Osoby, które borykają się z trudnościami w związkach małżeńskich lub nieuregulowanymi kwestiami opieki nad dziećmi czy ustaleniem ojcostwa, znajdują się w całkowicie nowej dla siebie sytuacji. Często nie mają pełnej wiedzy na temat tego, w jaki sposób będzie wyglądać rozprawa rozwodowa lub sądowe dochodzenie alimentów. Nie zawsze wiedzą, w jaki sposób jeden niekorzystny wyrok może wpłynąć na dalsze postępowania, np. związane z opieką nad dziećmi. Nasi prawnicy wielokrotnie uczestniczyli w podobnych sprawach, wspierając swoich Klientów
w tych trudnych momentach. Dzięki temu posiadają wiedzę nie tylko prawną,
ale także doświadczenie i związaną z nim praktykę w obronie oraz dochodzeniu praw.

Nie tylko rozwód

Wiemy, że długotrwałe przeprawy sądowe i przeciągające się rozprawy często bywają blokadą do zamknięcia przeszłości. Z tego powodu dbamy o każdy szczegół, aby usprawnić cały proces. Dodatkowo za każdym razem planujemy kolejne kroki, jakie należy powziąć, aby możliwe było kompleksowe uregulowanie kwestii związanych z zabezpieczeniem materialnym, kontaktami z dziećmi i władzą rodzicielską. Każdy wyrok lub orzeczenie, a także wynegocjowane warunki umowy przy polubownym rozwiązaniu problemu wpływają na dalsze postępowanie. Dlatego też podejmując działania, zwracamy uwagę na potencjalne ryzyka oraz zagrożenia
i wskazujemy bezpieczne sposoby dochodzenia praw.

W obrębie prawa rodzinnego zajmujemy się także podziałem majątku powiązanym nie tylko z rozpadem związku małżeńskiego. Wspieramy klientów przy podpisywaniu umów majątkowych (tzw. intercyz) i doradzamy odpowiednie dla nich rozwiązania w tym zakresie. Pomagamy także w kwestiach związanych
z odpowiedzialnością rodziców za pełnoletnie dzieci, a także potomstwa za rodzicó

.

Porozmawiaj z nami

Anczewska i Puńko
Kancelaria Adwokacko – Radcowska s.c.

NIP 8971862642; REGON 382222440

Zadzwoń:

+48 71 780 45 15
+48 722 008 979

Napisz:

biuro@kancelariaea.pl

Spotkaj się z nami:

ul. Rybacka 7 lok.205
53-656 Wrocław

Wypełnij formularz i wyślij