Adwokat prawo spadkowe Wrocław

Adwokat Wrocław 9 Prawo spadkowe

Prowadzimy postępowania sądowe o stwierdzenie nabycia spadku, odrzucenie spadku i sprawy o zachowek.

adwokat prawo spadkowe wroclaw

Sprawy spadkowe należą do najbardziej wymagających obszarów doradztwa prawnego. W przypadku trudnych spraw spadkowych nasz adwokat prawa spadkowego udzieli Ci skutecznej pomocy w zakresie stwierdzenia nabycia spadku. Często ustalenie i rozdysponowanie masy spadkowej wiąże się z szeregiem czynności, jakie muszą podjąć spadkobiercy, by doprowadzić do finalnego działu spadku. Nasza wiedza i doświadczenie pozwolą Ci uniknąć wielu pułapek związanych z procesem dziedziczenia. Poradzimy Ci, jak skutecznie zabezpieczyć swoje interesy i udzielimy Ci kompleksowej pomocy prawnej, aż do zakończenia sprawy spadkowej.

Postępowanie spadkowe Wrocław – pomoc adwokata

Stwierdzenie nabycia spadku lub zachowku wymagają ustalenia kręgu spadkobierców i przysługujących im udziałów. Równie często spadkobiercy są zwaśnieni na tle majątkowym, co dodatkowo utrudnia ostateczny podział majątku. Gdy górę zaczynają brać emocje, w sprawie podziału majątku spadkowego warto sięgnąć po wsparcie adwokata lub radcy prawnego, specjalizującego się w zakresie prawa spadkowego.

Prawnicy naszej kancelarii prawnej, którzy na co dzień prowadzą sprawy spadkowe dopilnują wszelkich formalności. Podczas procesu spadkowego wezmą na siebie ciężar sporu. Będą doradzać Ci w trakcie całego postępowania spadkowego, przed notariuszem i sądem każdej instancji.

Naszą pomoc prawną adresujemy do spadkobierców i spadkodawców z Wrocławia oraz okolicznych miejscowości.
Sprawy spadkowe prowadzimy również dla klientów mieszkających poza granicami Polski.

 • >200

Zakończone postępowania spakdowe

 • >200

Ugody pozasądowe

 • >1000

Porady dotyczące prawa spadkowego

 • >10

Lat doświadcznia

Sprawy spadkowe Wrocław – nasze wsparcie w zakresie prawa spadkowego dotyczy:

 • stwierdzenia nabycia spadku
 • podziału majątku spadkowego
 • działu spadku
 • odrzucenia spadku
 • dochodzenia zachowku
 • unieważnienia lub podważenia testamentu
 • wydziedziczenia

Udzielamy porad prawnych dotyczących różnych rodzajów spraw spadkowych.
Nasi prawnicy pomogą Ci na każdym etapie sprawy spadkowej.

Pomoc prawna kancelarii prawa spadkowego
stwierdzenie nabycia spadku, dział spadku – podział majątku spadkowego

Jaka jest Twoja sytuacja prawna?

 • Potrzebuję konsultacji prawnej z prawa spadkowego

Porada prawna pozwoli Ci zrozumieć Twoje prawa i obowiązki wynikające z dziedziczenia czyli jednej z podstawowych instytucji prawa spadkowego. Podczas rozmowy (także online) z naszym radcą prawnym obsługującym sprawy spadkowe uzyskasz odpowiedzi na wszystkie pytania związane z Twoją sytuacją prawną. Udzielimy Ci precyzyjnych informacji. Pozwolą Ci one zaplanować kolejne kroki i uniknąć błędów, które mogą negatywnie wpłynąć na przebieg Twojej sprawy.

 • Potrzebuję pomocy kancelarii adwokackiej przy w załatwieniu formalności spadkowych

Nasza kancelaria adwokacka świadczy kompleksowe wsparcie w uzyskaniu postanowienia o stwierdzeniu nabycia spadku czy poświadczenia dziedziczenia. Wspieramy naszych klientów w skutecznym załatwieniu sprawy, prowadząc postępowania o stwierdzenie nabycia spadku lub przygotowując wymagane dokumenty z udziałem kancelarii notarialnej w celu uzyskania notarialnego poświadczenia dziedziczenia.

Dodatkowo, w sytuacjach jednomyślnej zgody spadkobierców, pomagamy w podziale majątku spadkowego, zarówno w sprawach sądowych o dział spadku, jak i w ramach umowy o dział spadku w formie aktu notarialnego. W przypadku długu spadkowego doradzamy w odrzuceniu spadku, w tym również w imieniu małoletnich dzieci, a także pomagamy w przywróceniu terminu do odrzucenia spadku.

  • Poszukję wspracia w sporze dotyczącym dziedziczenia oraz podziału majątku spadkowego

  W przypadku sytuacji spornych wynikających z nieporozumień między spadkobiercami możesz liczyć na nasze kompleksowe wsparcie w procesach o:

  – stwierdzenie nabycia spadku – przeważnie spór dotyczy dziedziczenia testamentowego, a dokładniej ważności testamentu lub jego istnienia;

  -dział spadku – zazwyczaj kwestie sporne dotyczą wartości oraz składu majątku spadkowego

  W tego typu sprawach podejmujemy różne działania, takie jak przesłuchiwanie świadków, poszukiwanie majątku spadkowego, przeprowadzenie dowodu z opinii biegłego. Prowadzimy także procesy sądowe o uznanie za niegodnego dziedziczenia.
  Pomagamy także osobom uprawnionym do zachowku oraz pozwanym zobowiązanym do jego zapłaty. Dzięki wiedzy i doświadczeniu często udaje nam się zmniejszyć kwotę zachowku, którą przysługuje uprawnionemu. Reprezentujmy naszych klientów także w sprawach o realizację zapisów.

  • Mieszkam za granicą i potrzebuję pomocy prawnej dotyczącej prawa spadkowego

  Regularnie prowadzimy sprawy osób, które dziedziczą spadek po krewnych w Polsce, a na stałe mieszkają za granicą (USA, Canada, Australia, Europa). W takich sytuacjach formalności związane ze sprawą załatwimy w sposób zdalny – za pośrednictwem Internetu oraz usług pocztowych. Pozwala to uniknąć klientom przyjazdu do Polski i redukuje koszty.

  Kancelaria prawna Wrocław – współpraca z naszym Radcą Prawnym

  Radca Prawny Wroclaw Kancelaria Radcowska Wroclaw

  Dlaczego warto skorzystać z naszej pomocy prawnej?

  • Jasne zasady współpracy

  Umowa z nami jest przejrzysta i zrozumiała. Chcesz wyjaśnić jakiś zapis? Pytaj. Chętnie odpowiadamy na wątpliwości klientów.

  • Elastyczny formy współpracy

  Od początku informujemy Cię o wszelkich kosztach prowadzenia sprawy. Chcesz rozłożyć nasze wynagrodzenie na raty? Uzgodnimy to.

  • Regularny kontakt

  Otrzymujesz na bieżąco informacje o postępach w sprawie. Zapewniamy Ci pełny wgląd w nasze działania. Uzgadniamy z Tobą przebieg sprawy.

  • Zaangażowanie

  Rzetelnie przygotowujemy się do spotkań z Tobą – skrupulatnie analizujemy przesłaną dokumentację, aby zaproponować Ci najskuteczniejsze rozwiązanie.

   Możesz liczyć na nasze wparcie w sprawach spadkowych wszelkiego typu

   Kancelaria Radcy Prawnego prawo spadkowe – opinie

   Dowiedz się jak w sprawach spadkowych klienci oceniają nasze usługi prawne.

   „W mojej ocenie dobry i skuteczny radca prawny. Moja sprawa dotyczyła nabycia i działu spadku. Niby proste, ale przez lata zaniedbań nie do końca tak było. Sprawa zakończyła się sukcesem.”

   Mariusz

   prawo spadkowe wroclaw opinie google
   sprawy spadkowe wroclaw opinie
   kancelaria prawna wroclaw prawo spadkowe opinie

   Podstawowe zagadnienia z zakresu prawa spadkowego – czego dotyczą?

   • Czym jest prawo spadkowe?

   Prawo spadkowe jest jedną z gałęzi prawa cywilnego, która reguluje skutki prawne związane ze śmiercią osoby fizycznej i jej majątkiem.

   • Czym jest testament?

   W przypadku śmierci członka rodziny potwierdzony notarialnie zapis testamentowy lub darowizna wyłącza dziedziczenie ustawowe. Osobom, które poczuwają prawo do spadku, przysługuje jednak zachowek, którego mogą żądać od spadkobierców testamentowych i dochodzić przed sądem. Jeśli jednak istnieje uzasadnione podejrzenie, że pozostawiony testament nie jest ważny, można również próbować go podważyć. Adwokat do spraw spadkowych wesprze zarówno w zakresie przyjęcia, jak i odrzucenia spadku.

   • Cym jest zachowek?

   Zachowek stanowi zabezpieczenie interesów spadkobierców ustawowych. Jego wysokość ustalana jest w zależności od wartości spadku i wielkości udziału w spadku, jaki przypada danej osobie w ramach dziedziczenia ustawowego. Zachowek ma zwykle formę pieniężną. Pomoc adwokata przyda Ci się w czasie rozprawy sądowej, jeśli chcesz domagać się przyznania zachowku. Więcej na temat zachowku możesz dowiedzieć się, czytając nasze wpisy:

   Zachowek. Czym właściwie jest zachowek i komu przysługuje?

   Jak obliczyć zachowek?

   Zachowek – przedawnienie, czyli kiedy następuje i w jakich warunkach

   Dziedziczenie ustawowe; dziedziczenie części spadku

   Co to jest dziedziczenie ustawowe?

   W sytuacji, śmierci osoby która nie pozostawiła po sobie dokumentów, które rozporządzają jego majątkiem na wypadek śmierci, lub testament nie może zostać uznany za ważny, dziedziczenie ustawowe odbywa się według przepisów prawa spadkowego. Zapisy ustawy związanej z dziedziczeniem regulują, w jakiej kolejności dziedziczony jest spadek i jak przekazują prawo do dziedziczenia na kolejne osoby uprawnione do spadku.

   • Kiedy stosuje się wyłączenie małżonka z dziedziczenia?

   Jeżeli zmarły jeszcze za swojego życia wystąpił o rozwód lub separację z winy małżonka, jego żądanie było uzasadnione, ale zakończenie sprawy sądowej uniemożliwiła śmierć spadkodawcy, to pozostali spadkobiercy mogą domagać się według ustawy wyłączenia małżonka zmarłego od dziedziczenia.

   • Kiedy sąd może uznać spadkobiercę za niegodnego?

   Sąd może także uznać spadkobiercę zgodnie z prawem za niegodnego spadku. Sytuacja taka będzie miała miejsce w przypadku stwierdzenia, iż dopuścił się on ciężkiego przestępstwa wobec spadkobiercy, w sposób nieuczciwy wpływał na zmarłego i treść testamentu, bądź też ukrył, zniszczył, spreparował lub podrobił testament.

   Adwokat spadek Wrocław

   Zadzwoń lub napisz a omówimy wszystkie szczegóły Twojej sprawy.

   Zadzwoń lub napisz

   tel:+48 71 780 45 15

   tel: +48 722 008 979

   e-mail: biuro@kancelariaea.pl

   Wypełnij formularz i wyślij