Adwokat Wrocław prawo spadkowe 

Adwokat Wrocław 9 Sprawy spadkowe

Prowadzimy postępowania sądowe o stwierdzenie nabycia spadku, odrzucenie spadku i sprawy o zachowek.

Dowiedz się więcej

Prawo spadkowe Wrocław

Sprawy spadkowe należą do najbardziej wymagających obszarów doradztwa prawnego. Gdy pojawiają się trudne sprawy spadkowe, adwokat udziela pomocy spadkobiercom w zakresie stwierdzenia nabycia spadku.

Prawo spadkowe – adwokat pomoże przy podziale spadku

Często ustalenie i rozdysponowanie masy spadkowej wiążą się z szeregiem czynności, jakie muszą podjąć spadkobiercy, by doprowadzić do finalnego działu spadku. Stwierdzenia nabycia spadku lub zachowku wymagają ustalenia kręgu spadkobierców i przysługujących im udziałów, aby wyjaśnić pojawiające się niejasności. Równie często spadkobiercy są zwaśnieni na tle majątkowym, co dodatkowo utrudnia ostateczny podział i nabycie spadku. Gdy górę zaczynają brać emocje, w sprawie pomoże adwokat lub rada prawny, specjalizujący się w zakresie prawa spadkowego.

 

Prawo spadkowe – kancelaria Anczewska i Puńko

Nasz prawnik sprawy spadkowe poprowadzi szybko i skutecznie. Dopilnuje formalności i podczas postępowania weźmie na siebie ciężar sporu.

Doradzamy naszym klientom w trakcie całego postępowania spadkowego, przed notariuszem i sądem każdej instancji. Działamy głównie we Wrocławiu i na terenie okolic.

prawo spadkowe wroclaw

Skontaktuj się z nami

Adwokat od spraw spadkowych – jak możemy Ci dziś pomóc?

Udzielamy porad prawny dotyczących problemów w zakresie prawa spadkowego. Nasi prawnicy pomagają przejść przez rozprawy sądowe i reprezentujemy naszych klientów w sprawach o:

Z
  • przyjęcie lub podważenie testamentu
  • wydziedziczenie
  • dziedziczenie ustawowe
  • dochodzenie zachowku
  • nabycie spadku
  • dział spadku
  • zabezpieczenie spadku

Zapraszamy do kontaktu osoby z Wrocławia lub województwa dolnośląskiego,
które chcą skorzystać z naszego doradztwa prawnego w sprawach związanych ze spadkiem.

Porozmawiaj z prawnikiem

Radca prawny prawo spadkowe

Dlaczego warto powierzyć nam sprawę z zakresu prawa spadkowego?

adwokat wrocław prawo spadkowe
R

Jasne zasady współpracy

Umowa z nami jest przejrzysta i zrozumiała. Chcesz wyjaśnić jakiś zapis? Pytaj. Chętnie odpowiadamy na wątpliwości klientów.

R

Elastyczne formy płatności

Od początku informujemy Cię o wszelkich kosztach prowadzenia sprawy. Chcesz rozłożyć nasze wynagrodzenie na raty? Uzgodnimy to.

R

Regularny kontakt

Otrzymujesz na bieżąco informacje o postępach w sprawie. Zapewniamy Ci pełny wgląd w nasze działania. Uzgadniamy z Tobą przebieg sprawy.

R

Zaangażowanie

Rzetelnie przygotowujemy się do spotkań z Tobą – skrupulatnie analizujemy przesłaną dokumentację, aby zaproponować Ci najskuteczniejsze rozwiązanie.

Zapraszamy do kontaktu osoby z Wrocławia lub województwa dolnośląskiego,
które chcą skorzystać z naszego doradztwa prawnego w sprawach związanych ze spadkiem.

Porozmawiaj z nami

Zapoznaj się z opiniami, które napisali nasi klienci

Z naszą pomocą z sukcesem zakończyli swoją sprawę spadkową

W mojej ocenie dobry i skuteczny adwokat. Moja sprawa dotyczyła nabycia i działu spadku. Niby proste, ale przez lata zaniedbań nie do końca tak było. Sprawa zakończyła się sukcesem.

dobry prawnik prawo spadkowe wrocław
postępowania o stwierdzenie nabycia opinie
sprawy spadkowe adwokat opinie

Zagadnienia z zakresu prawa spadkowego

Testament co to jest?

W przypadku śmierci członka rodziny potwierdzony notarialnie zapis testamentowy lub darowizna wyłącza dziedziczenie ustawowe. Osobom, które poczuwają prawo do spadku, przysługuje jednak zachowek, którego mogą żądać od spadkobierców testamentowych i dochodzić przed sądem. Jeśli jednak istnieje uzasadnione podejrzenie, że pozostawiony testament nie jest ważny, można również próbować go podważyć. Adwokat do spraw spadkowych wesprze zarówno w zakresie przyjęcia, jak i odrzucenia spadku.

Cym jest zachowek?

Zachowek stanowi ustawowe zabezpieczenie interesów spadkobierców. Jego wysokość ustalana jest w zależności od wartości spadku i wielkości udziału w spadku, jaki przypada danej osobie w ramach dziedziczenia ustawowego. Zachowek ma zwykle formę pieniężną. Pomoc adwokata przyda Ci się w czasie rozprawy sądowej, jeśli chcesz domagać się przyznania zachowku. Więcej na temat zachowku możesz dowiedzieć się, czytając nasze wpisy:
Zachowek.

Zachowek. Czym właściwie jest zachowek i komu przysługuje?

Jak obliczyć zachowek?

Zachowek – przedawnienie, czyli kiedy następuje i w jakich warunkach

Pozew o zachowek – jak napisać, gdzie złożyć i ile kosztuje?

Darowizna a zachowek – kiedy i komu należy się zachowek od darowizny?

Zachowek po rodzicach – komu i na jakich zasadach przysługuje?

Kiedy nie należy się zachowek?

Co to jest dziedziczenie ustawowe?

W sytuacji, gdy zmarły nie pozostawił po sobie dokumentów, które rozporządzają jego majątkiem na wypadek śmierci, lub testament nie może zostać uznany za ważny, dziedziczenie odbywa się według przepisów prawa spadkowego. Zapisy ustawy związanej z dziedziczeniem regulują, w jakiej kolejności dziedziczony jest spadek i jak przekazują prawo do dziedziczenia na kolejne osoby uprawnione do spadku.

Kiedy stosuje się wyłączenie małżonka z dziedziczenia?

Jeżeli zmarły jeszcze za swojego życia wystąpił o rozwód lub separację z winy małżonka, jego żądanie było uzasadnione, ale zakończenie sprawy sądowej uniemożliwiła śmierć spadkodawcy, to pozostali spadkobiercy mogą domagać się według ustawy wyłączenia małżonka zmarłego od dziedziczenia. 

Kiedy sąd może uznać spadkobiercę za niegodnego?

Sąd może także uznać spadkobiercę zgodnie z prawem za niegodnego spadku. Sytuacja taka będzie miała miejsce w przypadku stwierdzenia, iż dopuścił się on ciężkiego przestępstwa wobec spadkobiercy, w sposób nieuczciwy wpływał na zmarłego i treść testamentu, bądź też ukrył, zniszczył, spreparował lub podrobił testament.

Porozmawiaj z prawnikiem

Dowiedz się więcej na temat prawa spadkowego

Zapraszamy na naszego, gdzie dzielimy się wiedzą z prawa spadkowego.

Kiedy nie należy się zachowek?

Kiedy nie należy się zachowek?

Spadkobiercy mogą zostać wykluczeni z dziedziczenia w testamencie. Prawo do zachowku pozwala im jednak na otrzymanie ułamkowej części należnej schedy. Niestety, są sytuacje, kiedy spadkobiercy mogą zostać pozbawieni zachowku. Zachowek jest ułamkową...

Zachowek po rodzicach – komu i na jakich zasadach przysługuje?

Zachowek po rodzicach – komu i na jakich zasadach przysługuje?

Zachowek po rodzicach należy się dzieciom, jeśli zostały wykluczone z dziedziczenia przez testament. Istnieją jednak wyjątki od tej reguły. Jednym z nich jest wydziedziczenie dziecka. Kiedy dzieciom przysługuje zachowek po tacie lub mamie, a kiedy...

Pozew o zachowek – jak napisać, gdzie złożyć i ile kosztuje?

Pozew o zachowek – jak napisać, gdzie złożyć i ile kosztuje?

Zachowek jest częścią majątku należnego spadkobiercom ustawowym. Przysługuje on mimo pominięcia ich w testamencie przez spadkodawcę. Jeśli osoba dziedzicząca całość nie chce zapłacić zachowku, należy złożyć pozew do sądu. Jak to zrobić? Tytułem...

Dobry prawnik prawo spadkowe Wrocław 

Skontaktuj się z nami

Anczewska i Puńko
Kancelaria Adwokacko – Radcowska s.c.

tel: + 48 71 780 45 15 oraz +48 722 008 979

email: biuro@kancelariaea.pl

ul. Rybacka 7/205
53-656 Wrocław

 

Napisz do nas